Historie školy

Škola je umístěna v centru města a výuka zde probíhá od jejího otevření v roce 1895. Na naší škole působil Jan Renner, archivář a spisovatel. Navštěvoval ji také malíř a grafik V. Rabas, herec a režisér Z. Štěpánek, sochař a keramik F. Nonfried, akademický malíř R. Kolář, akademický sochař M. Pankrác, akademický malíř J. Anderle, tenisový reprezentant F. Pála, a řada dalších významných osobností.

K budově školy patří přilehlá budova Omáčkovny a samostatný objekt školních dílen. Součástí areálu je také dvůr a malý pozemek. K výuce je využíváno 22 učeben, z nichž jsou některé odborné (např. učebna fyziky, výpočetní techniky, přírodopisu, školní dílny, školní kuchyňka). Vzhledem k prostorovým možnostem je omezen počet samostatných kabinetů na čtyři (přírodopis s výchovným poradenstvím, chemie, fyzika s výtvarnou výchovou, český jazyk). Vyučující mohou využívat celkem tři sborovny. Součástí školy je školní družina umístěna v MŠ V Parku. Od města Rakovníka získala škola do užívání pozemek před hlavní budovou, který byl upraven na školní hřiště. Hřiště je využívané zejména žáky I..stupně. Další součástí školy je školní jídelna, v níž se stravují žáci nejen 1. ZŠ, ale i 2. ZŠ, studenti gymnázia a pracovníci uvedených škol.

Od února 1998 vcházejí žáci do budovy školy přes nové šatní prostory. Byl vyřešen dlouhodobý problém s odkládáním obuvi a oblečení a zároveň se otevřel nový pohled na historickou budovu propojenou s moderní přístavbou.

V září 2003 byla zprovozněna nová tělocvična, která je propojena spojovacím koridorem s hlavní budovou.

Co pro Vás znamená, když se řekne "dobrý učitel"